Online poptávka
543 249 832
608 737 948

Sleva na dítě i na manželku pro paušální výdaje?

25.07.2016
Budou moci využít slevu na dani na dítě a manželku všichni živnostníci?
V současné době se připravuje novela Zákona o daních z příjmů a diskutuje se, jestli nebudou moci uplatňovat slevu na dani všichni živnostníci včetně těch, kteří uplatňují paušální výdaje procentem z příjmů.

Osoby s příjmy z podnikání podle § 7 nebo z pronájmu podle § 9 uplatňující výdaje paušálem, tj. procentem z příjmů, nemohou uplatnit slevy na manžela/manželku ani daňové zvýhodnění na dítě, pokud součet dílčích základů, u nichž byly uplatněny výdaje paušálem, je vyšší než 50 % z celkového základu daně.