Online poptávka
543 249 832
608 737 948

Dohoda o výměně informací s daňovými ráji

30.03.2012
Dohoda o výměně informací s Bahamským společenství
- Zástupci České republiky a Bahamského společenství sjednali dohodu o výměně informací v daňových záležitostech. Tato dohoda má umožnit daňovým správám smluvních stran získat informace potřebné pro správu daní, a to včetně těch, které jsou v držení bank a obdobných institucí.

- "Jde již o osmou mezinárodní dohodu s tzv. daňovými ráji, přičemž všechny byly podepsány za současné vlády. Dáváme tak jasně najevo, že boj proti daňovým únikům bereme velmi vážně,? uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. V loňském roce byly sjednány dohody s Kajmanskými ostrovy, Bermudami, Ostrovem Man, Guernsey, Jersey, Britskými Panenskými ostrovy a San Marinem. Dohoda vstoupí v platnost po schválení Parlamentem ČR a podpisu prezidenta.

- ?Cílem výměny informací není jen doměření příslušné daňové povinnosti, ale v prvé řadě prevence daňových úniků a s nimi související finanční kriminality. Uzavřené dohody dopomohou k zamezení daňových úniků v řádu desítek milionů korun ročně?, uvedl Jan Knížek, generální ředitel daňové správy.